5 drabužių priežiūros įpročiai, kurie prailgins jų gyvenimą

5 drabuziu prieziuros patarimai - tinklarascio post cover photo

Šiuolaikinėje mados kultūroje, kur greitas vartojimas dažnai nugali kokybę, tvarumas prasideda nuo mūsų spintos. Vienas paprasčiausių būdų prisidėti prie atsakingesnės mados – rūpintis jau turimais drabužiais. Tinkama priežiūra ne tik padeda drabužiams ilgiau išlikti kaip naujiems, bet yra draugiškas pasirinkimas piniginei, kuris dar ir saugo aplinką.

Štai 5 paprasti, bet itin veiksmingi drabužių priežiūros įpročiai, kuriuos verta įtraukti į savo kasdienybę:

1. Skalbk rečiau ir atsakingiau

Ar žinojai, kad dažnas skalbimas ne tik kenkia audiniui, bet ir sukuria didelį mikroplastiko išsiskyrimą (ypač skalbiant sintetinius audinius)?

Ką daryti: skalbk tik tada, kai tikrai reikia. Vietoje skalbimo dažnai pakanka pravėdinti drabužius arba pašalinti dėmę vietiškai. Rinkis žemesnę temperatūrą (30°C – optimalus pasirinkimas), švelnų režimą ir nedidelį kiekį skalbimo priemonių.

Svarbu: Rinkis tvarias ir aplinkai draugiškas valymo priemones, kurios yra švelnios ir tavo drabužiams, ir gamtai. Tokias priemones rasi Looptex žiedinės mados centre, kur siūlome atsakingai atrinktus produktus, atliepiančius mūsų tvarumo filosofiją.

Be to, jei esi Looptex klubo narys, savo sukauptus lojalumo eurus gali panaudoti ne tik pirkdamas antrų rankų madą, bet ir atsiskaitydamas už valymo priemones ar net drabužių taisymo paslaugas.

2. Tinkamai džiovink

Automatinės džiovyklės – patoguss, bet agresyvūs drabužiams įrenginys. Jos paspartina pluošto nusidėvėjimą ir gali ištempti arba suraukti drabužius.

Ką daryti: kai įmanoma, džiovink natūraliai – išversk drabužius į blogąją pusę, pakabink pavėsyje (tiesioginiai saulės spinduliai gali blukinti spalvas) ir venk skalbinių spaustukų jautrioms medžiagoms.


3. Naudok skalbinių maišelius

Ypač skalbiant subtilius audinius kaip šilkas, nėriniai ar megzti gaminiai.

Ką daryti: visada naudok skalbinių maišelius jautriems drabužiams – taip jie bus apsaugoti nuo susivėlimo, trinties ir mechaninio pažeidimo skalbimo metu.

4. Neišmesk – taisyk

Maža skylutė ar iškritusi saga dar nereiškia, kad drabužis pasmerktas.

Ką daryti: pasirūpink pagrindiniais siuvimo reikmenimis ir išmok atlikti paprastas taisymo technikas. O jei pats nenori – pasinaudok siuvėjo paslaugomis.

Looptex žiedinės mados centre rasi profesionalias drabužių taisymo paslaugas, už kurias, jei esi klubo narys, gali atsiskaityti savo lojalumo eurais. Mažiau švaistymo, daugiau naudos!

5. Laikyk drabužius tinkamai

Netinkamas laikymas gali sugadinti drabužių formą ar išblukinti spalvas.

Ką daryti: venk perpildytų spintų – audiniai trinsis ir glamžysis. Megztinius geriau lankstyti nei kabinti (kad neišsitampytų pečių zona), naudok kokybiškas pakabas, o sezoninius drabužius laikyk švariai supakuotus nuo dulkių ir saulės.

Maži veiksmai kasdien – dideli pokyčiai ilguoju laikotarpiu. Kiekvienas iš šių įpročių prisideda ne tik prie tavo mėgstamų drabužių ilgaamžiškumo, bet ir prie aplinkai draugiškesnio gyvenimo būdo.

O jei vis dėlto nusprendi atsisveikinti su drabužiu – galbūt jis gali rasti naujus namus Looptex žiedinės mados platformoje?

Naujienos